Skip Navigation Links.

Thermal Imaging Camera

FLIR ONE PRO-IOS
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLIR
Infrared Camera, Thermal Imager, Smartphone IOS, 160x120, 70mK
528,96
(me TVSH): 72,96
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

FLIR ONE PRO IOS is thermal camera for smartphones, compatible with IOS Apple phones.

Features:

 • Compatibility: IOS phone
 • HFOV/VFOV:    50° ±1° / 43° ±1°
 • Thermal Resolution:    160 × 120
 • Visual Resolution: 1440 × 1080
 • Frame Rate: 8.7 Hz
 • Object Temperature Range: -20°C — 120°C and 0°C — 400°C
 • Adjustable MSX distance: 0.3 m — Infinity
 • Capture modes: Video, Still image
 • Accuracy:  ±3°C or ±5%
 • Emissivity Settings: Matte: 95%, Semi-Matte: 80%, Semi-Glossy: 60%, Glossy: 30%
 • Spot Meter: Hottest, Coldest and 3 spot measurement
 • File Formats: Radiometric JPG, MPEG-4 (file format MOV)
 • Operating Temperature:    0°C — 35°C
 • Battery Life:  Approximately 1 hr
 • Drop test: Drop from 1.5m
 • Dimensions (H x W x D): 68 × 34 × 14 mm
 • Weight: 36.5 g
Madhësi e displeit 0 ''
Temperaturë e gamës -20 - 400 °C
Ndjeshmëri termike (NETD) 70 mK
IR rezolucion (FPA size) 160 x 120 pix
Kënd hapësinor (FOV) 50 x 40 °
Rezolucioni i fotos 3 Mpix
Saktësi 5 %
Shpejtësi e freskimit të imazhit 9 Hz
Komentare të zëshme të imazhit
Jo
Min IR largësi e fokusit 15 cm
Tregimi i imazhit
Infra e kuqe e tërë
Fotografike e tërë
Infra e kuqe e përzier dhe e shikueshme (blending)
Incizim i videos
MPEG4/AVI
No
Video dalje
Jo
Medium për incizim të imazheve
Kartelë memorike
Korigjimi i emitimit
Po
Transmission correction
Alarme ngjyrë
HOT
COLD
Kohëzgjatje e baterive 1 h
Mundësi për shtimin e thjerëzave
Jo
Povrzuvanje_termokamera
USB
Pesha 50 g
IP mbrojtje
Not defined

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.