Print this pageseparatorSmaller textspacertextp

Aktivitetet finale projekt – “Teknologjia me ju”

Skopje, 2018-11-27 10:14:10.PD

Studentet dhe profesoret nga OSTU “Nacu Bugoni” nga Kumanova ishin pjese aktiviteteve finale te kesaj ngjarje nga Loging Electronics nga Shkupi. Keto aktivitete nen moton “Teknologjia per ju” qe zuri vend gjate ketij muaji perfshire dhurata nga pajisjet  e teknologjise se fundit ne shkollat elektro-teknike neper Maqedoni.

Studentet nga shkolla e mesme “Nace Bugoni” pranuan donacion te sistemeve te mikroprocesoreve dhe aksesoreve bazuar ne platformen e Arduinos. Kjo puntori ishte nje mundesi e shkelqyer per studentet qe te marrin njohuri rreth programit dhe te punojne me te.

“Interesimi, interaktiviteti dhe deshira e studenteve qe te mesojne dick ate re, na motivon neve qe te vazhdojme aktivitetet tona ne te ardhmen qe te japim donacione pajisje teknologjike dhe edukimin e te rinjeve. Studented nga “Nace Bugoni” thane se ata nuk kishin mundesi te punonin ne projekte praktike sepse thjeshte ata nuk I kishin pajisjet. Ne u pajtuam se ne te ardhmen e aferte do takohemi perseri ne menyre qe te shikojme disa projekte te cilet ata kane ne plan te punojne”, tha Zlatko Krstevsi, drejtor I Loging Electronics. Kompania thekson se vitin tjeter ata kane plan te vazhdojne implementimin e donacioneve te pajisjeve dhe dergesat e edukimit, ku inovacioni dhe teknologjia e fundit nga elektronika do te jete prezente. Por ne te njejten kohe, edhe projektet e studenteve qe jane realizuar nga ky donacion do te jene prezente.

ARDUINO UNO pajisjet jane pranuar gjithsej ne shtate shkolla ne gjithe Maqedonine: Shkup, Kocan, Kriva,Palanka, Veles, Bitola, Prilep dhe Kumanove, ARDUINO UNO udhezon studentet te perdorim mikrokontrolleter nga platformat zhvilluese, nepermjet punes praktike ne krijimin e projekteve creative. Disponueshmeria e ketyre pajisjeve do te jete perfitim I mire per studentet ne menyre qe te ndjenje lidhje e senzoreve dhe menaxhimin e pajisjeve cdo dite te jetes.

Loging Electronics eshte ne tregun e Maqedonise qe nga viti 1997 and eshte nje ka lideret e kesaj fushe te elektronikes dhe teknologjise. Ne kordinim me politikat sociale te kompanise, Loging ofron konsultime falas, trajnime, keshilla per perdorim te lehte dhe korrekt te teknologjise se re ose produkte specifike nga ofertat e veta, gjithashtu edhe zgjedhje praktike falas per aplikacionet e tyre cdo dite.

 

Lajmet e fundit
27.06.2022
Makstil AD, Shkup
...
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.