Antene DVB-T

NE-DVBT-10
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Televes
MFR Part No: F1961501

Antene, DVB-T, DVB-T2, UHF, VHF, 40 dB Gain, Pasive, E jashtme

52,09
(me TVSH): 7,18
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Outdoor DVB-T/T2 Antenna 40dB, UHF, VHF.

The DCA-2000/700 is a patented active UHF / VHF antenna that combines several of the wishes you put on a antenna. The antenna housing is waterproof and UV- resistant ABS plastic. The flexible bracket can be mounted on the mast pipe (38-55 mm). The antenna can be used for vertical and horizontal signals. DCA-2000/700 amplifies VHF and UHF signals. The antenna is LTE ready with barrier filters for LTE band of 700 MHz. Depending on the signal strength and local conditions can this compact antenna often replace a significantly larger roof antenna with housing amplifiers.In cases where the amplification is not required, the antenna can be put in passive mode and does not require stream data.The DCA-2000/700 can also be used in a caravan or camper what means it is mobile.


Features

 • Type: Passive
 • Colour:  White
 • Application: DVB-T/T2
 • Signal type: UHF, VHF
 • Usage: Outdoor
 • Impedance: 75 mOhm
 • Gain: 40 dB
 • Feature: LTE 700 Filter
 • Length: 500-600 mm
 • Frequency range: 87.5-694 MHz
 • Material: ABS / Plastic
Type
Montimi
E jashtme
Reception
UHF
VHF
DVB-T
DVB-T2
Gain 40 dB
Gamë e frekuencës 87,5 - 694 MHz
Gjatësia 600 mm
Materiali
alumin / plastikë
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.