Terminal pin konektor

CEM. PKE1510
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Cembre
MFR Part No: 2809115

Terminal pin konektor,

1.5mm2, ø3.5mm, (2.1x10x16)mm.

0,05
(me TVSH): 0,01
Qnt. Shportë
DërgesaFalas>30€
w

Terminal pin connector (end sleeves).

The PKE ranges of end sleeves are manufactured from tin plated electrolytic copper.
Designed and developed to reinforce the fine wire strands, when terminating a cable into a connector block.

 

 

Features:

  • Maximum cable section: 1.5 mm2
  • Colour: Black
  • Diameter: 3.5mm
  • Dimension: (2.1x10x16)mm
  • Min operating temperature range: -20°C
  • Max operating temperature range: 115°C
  • Max operating temperature range (surge): 130°C
  • Material (Body): ETP Copper electrolytically tinned
  • Material (Partially reinforced): Polyamide PA6
Lloji
Pin konektor
Diametri i përçuesit
0.25 - 1.5 mm²
Ngjyra e izolimit
 black
Materiali izolues
Polyamide PA6
Ø 3,5 mm
Dimensioni B 2,1 mm
Dimensioni P 10 mm
Dimensioni L 16 mm
Max. cable diameter 1,5 mm
Temperatura operuese -20 - 115 °C
Pesha 2 g
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.