STM32F7 Discovery Kit

STM32F7508-DK
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
STMicroelectronics

Discovery Kit STM32 Development Board, STM32F7508

89,85
(me TVSH): 6,66
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

The STM32F7 discovery kit allows users to develop and share applications with the STM32F7 Series microcontollers based on ARM® Cortex®-M7 core.

The discovery kit enables a wide diversity of applications taking benefit from audio, multi-sensor support, graphics, security, video and high-speed connectivity features.

The Arduino connectivity support provides unlimited expansion capabilities with a large choice of specialized add-on boards.

 

Specification:

 • Family Name: STM32
 • Device Core: ARM® Cortex® M7
 • Bits: 32
 • Product Type: Development Board
 • Frequency: 216 MHz
 • Program Memory: 340 KB, 8 MB
 • Memory Size: 16 MB
 • Memory Type: Flash, SDRAM, SRAM
  Interfaces: Audio, Ethernet, GPIO, MicroSD, SAI, USB
 • Supply Voltage Min.: 3 V
 • Supply Voltage Max.: 5 V
 • Display Mode: LCD
 • Memory Card Interface: MicroSD
 • System Requirements: Linux, Mac, Windows
Furnizimi i rrymës
5V
3.3V
Kategoria
Development Boards
Display Boards
Educational Kit
Architecture
ARM
Sub-Architecture
Cortex-M7
Processor
STM32F7508
mbed Enabled
Po
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.