Set edukativ zhvillimorë

MB MEFV2C
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MICRO:BIT

Set edukativ zhvillimorë, micro:Bit

33,14
(me TVSH): 4,57
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Educational Development Kit, micro:bit MEFV2C.

The pocket-sized computer transforming the world. Meet the new micro:bit v2, now with an added speaker and microphone for out-of-box audio learning. The hardware also includes a number of technical upgrades to ensure that in the future the device is an ideal tool for exploring, understanding and experimenting with Artificial Intelligence and Machine Learning, as these technologies begin to transform the planet. The new micro:bit continues to support all of the same features that teachers and students have come to love, and all the existing lessons and code for the original micro:bit will be compatible with the new device.

 

Features:

 • Microphone / speaker
 • Micro USB
 • User buttons
 • External supply
 • Analogue / digital I / O
 • LED matrix 5x5
 • Touch Sensitive Logo
 • Core Architecture: ARM 
 • Core Sub-Architecture: Cortex-M4F
 • Silicon Core Number: nRF52833 
 • Kit Contents:
  • BBC Micro:bit,
  • USB cable/Battery holder/User guide,
  • 2x AAA batteries
Architecture
ARM
Sub-Architecture
Cortex-M4
Form factor
BBC Micro:bit Boards
Kategoria
Educational Kit
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.