Arduino MKR1010 IoT Development Board Kit

ARDUINO MKR IoTP
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Arduino

Single Board Computer Arduino MKR1010 IoT Prime Bundle, KIT Components, 5 Experiments, AKX00018

123,43
(me TVSH): 9,14
Qnt. Shportë
Dërgesa Falas
w

The MKR IoT Prime Bundle with MKR WIFI 1010 walks you through the basics of using the Arduino MKR1010 for IoT applications, in conjunction with MKR Environmental Shield and MKR Relay carrier and Arduino Cloud. You'll learn through building 5 creative experiments thanks to the step by step online tutorials available on the Arduino Project Hub platform.

 

Specification:

 • SAMD21 Cortex-M0+ 32bit Low Power ARM MCU
 • Supply Voltage Min.: 3.3 V
 • Supply Voltage Max.: 5 V
 • Program Memory: 256 KB
 • Memory Size: 32 KB
 • Memory Type: Flash
 • Wireless Connectivity: Wi-Fi
 • Kit Contents:
  • Arduino MKR WIFI 1010 Board
  • Arduino MKR ENV Shield
  • MKR Relay Proto Shield
  • Breadboard
  • Red LED
  • Green LED
  • Yellow LED
  • Blue LED
  • RGB LED
  • Piezo Capsule
  • 70x Solid Core Jumper Wires
  • Photoresistor
  • 20x 22 Ohm Resistors
  • 5x 56 Ohm Resistors
  • 5x 1 kOhm Resistors
  • 20x 10 kOhm Resistors
  • 5x 1 MOhm Resistors
  • 5x 10 MOhm Resistors
  • USB Cable
 • Interfaces:
  • ADC
  • GPIO
  • I​2C
  • PWM
  • SPI
  • UART
  • USB
Architecture
ARM
Form factor
Arduino Shield
Furnizimi i rrymës
5V
3.3V
Kategoria
Educational Kit
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.