Bench Power Supply

RND 320-KD3005P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND Lab

Programmable Power Supply, 1 Channel, 30V, 5A, 150 W, RND Lab.

145
(me TVSH): 22,12
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

RND 320-KD3005P - Bench Top Power Supply, 30V, 5A, 150W, Programmable, RND Lab.

For operation with constant voltage and constant current.
Finely adjustable current and voltage settings.
Separate indicators for output current/output voltage.
Fully digitised control.
Overload protection.
Compact solid metal housing.
Large LED display for output values, device status and memory.
Intelligent, temperature-controlled ventilation.
Fine adjustment of voltage / current (10 mV / 1 mA).
USB/RS232 interface for PC remote control and data acquisition.
Compatible with: Windows XP/Vista/7/8/10.

 

Features:

 • Output Power: 150 W
 • Output Voltage 1 Max. 30 V
 • Outputs: 1
 • Input Voltage Min. 110 V
 • Input Voltage Max. 230 V
 • Output Current 1 Max. 5 A
 • Output Type 1: Programmable
 • Plug Type: CEE 7/7 Plug
 • Ripple & Noise (V): 2 mV
 • Display Type: LED
 • Response Time: 100 ms
 • Operating Temperature Min. 0 °C
 • Operating Temperature Max. 40 °C
 • Programmable: Yes
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.