Set i Testit të Humbjes Optike

YOKOGAWA AQ1100B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Yokogawa
Set i Testit të Humbjes Optike, AQ1100B, Yokogawa
Not for Online Sales.
Për informata shtesë na kontaktoni në Formular online kontakt tonë

YOKOGAWA AQ1100B – Optical Loss Test Set for measuring optical power, which contains a light source and optical power meter in a single housing. This model supports various types of tests that are performed automatically: Auto loss test, Loopback test and Multicore test. Large measuring range enables performance measurements of all types of optical networks and applications.

Features:

  • Accuracy / Resolution: ± 5% / 0.01
  • Display dimension: 5,7 "LCD (640x480)
  • Supported tests: Auto loss test, Loopback test, Multicore loss test
  • Built-in memory: 128MB
  • USB1.1 type A
  • LiIon battery with 6 hours of autonomy for continuous operation
  • Ability to work as a "logger"
  • Connectors: SC / FC / LC
  • PING function (optional)

 

Set contents: instrument, power adapter, power cable, battery, carrying strap and instructions for use.

Options: VLS (Visible Light Source), PING option.

Measuring range (-50) - (+24) dBm
Lidhje me kompjuter
Po
Connector SC/FC/PC
Saktësi 5 %
Test wavelenghts
1310 nm
1550 nm
1625 nm
Madhësi e displeit 5,7 ''
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.