Analizator i gazit

MRU OPTIMA BIOG
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Mru

Analizator i gazit, OPTIMA7, 0₂, CH4, CO₂, H₂S, MRU.

0
(me TVSH): 0
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

MRU Optima7 Biogas is a special version of the analyzer Optima7, designed for use in biogas plants for determining biogas components.It is a compact, handheld and robust analyzer witn high resolution 4" display for better readability and large visible information.

This analyzer can perform additionally measurement of biogas pressure and temperature, gas flow velocity, with normalized flow rate calculation.

 

Features:

 • Biogas measurement: CH₄, CO₂, O₂, H₂S
 • Different measuring units settable by user
 • Backlit 4“ TFT high resolution colour display
 • Intuitive menu navigation with function keys
 • Glass fiber reinforced enclosure with fixing magnets
 • High volume data memory (up to 16000 measurement) with interface to App and PC software
 • Data storage >20,000 data sets
 • Interface Mini-USB, SD, IRDA, Bluetooth (data transfer to Smartphone, Tablet or PC
 • Strong Lithium-Ion battery for at least 15 h continuous operation
 • Operating conditions +5 ... +45 °C; RH up to 95 % non condensing
 • Protection class IP30
 • Dimensions (W x H x D) 113 x 244 x 54 mm
 • Weight approx. 750g
Paisje shtesë

Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.