Hot-Wire Anemometer

EXTECH SDL350
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
EXTECH
Tester, Airflow, HotWire, Extech SDL350
620,51
(me TVSH): 85,59
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Extech SDL350 - Hot wire anemometer for air velocity measuring and data recording on SD card. The telescopic probe with a small diameter and length of 215cm allows measurement in ventilation ducts with small openings.

 
Features:

  • Telescopic probe length: 215cm
  • Measuring range: 0.2 to 25m / s, accuracy ± 5%
  • Temperature measurement: 0 to 50°C
  • Input for K/J  temperature probes for measuring high temperatures
  • Dara records on SD card in Еxcel format
  • Adjustable sampling time: 1 to 3600 seconds
  • Record/Recall, MIN, MAX, Data Hold, Auto Power Off functions
  • Large display with simultaneous display of air flow and temperature


Set contents: anemometer with a telescopic probe, SD card, batteries, user manual and a carrying case.

Probe type
Lidhje me kompjuter
Po
Logger funksion
Po
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.