Vane Anemometer

EXTECH AN340
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
EXTECH
Tester, Airflow, Vane, Mini, Extech AN340
488,13
(me TVSH): 67,33
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Extech AN340 - Mini Vane Anemometer with telescoping probe, measuring temperature and relative humidity with datalogger function. Intended for measuring air flow in ventilation ducts and inaccessible places. Internal memory with 12,000 memory locations for recording with 2,000 memory locations for each measured parameter.

 

Features:

 • Mini propeller with a diameter of 18mm
 • Telescopic probe with a length of 1m
 • Measuring range: 0.5 to 20m/s, accuracy ± 3%
 • Measurement of air velocity, air flow, temperature, humidity and dew point
 • Temperature range: -20 to 60°C
 • Relative humidity range: 0.1 to 99.9% RH
 • Manual recording of 99 readings
 • Memory with 12,000 memory locations, 2,000 for each measured parameter
 • Recording of measurement parameters with date and timestamp
 • Variable sampling time from 1s to 4hr:59min:59s
 • Min / Max / Average, Data hold and Auto power off functions
 • Built-in PC interface

Set contents: anemometer with external probe, Windows compatible software, USB cable, batteries, user manual and a carrying case.

Probe type
Measuring range
0.2 - 20 m/s
Lidhje me kompjuter
Po
Logger funksion
Po
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.