Infrared Thermometer

EXTECH 42512
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Extech
IR Thermometer, Non Contact Thermometer, -50:1000 C, Extech
208,19
(me TVSH): 31,76
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Extech 42512 is an infrared thermometer with two laser points for proper marking of the spot size, with integrated audible alarm function.

 

Features:

  • Dual laser for accurate target
  • White backlit dual LCD display
  • Fast 0.15 second response time with Max display
  • Adjustable emissivity increases measurement accuracy for different surface
  • Adjustable High/Low set points with audible alarm alerts user when temperature exceeds the programmed set points
  • Lock function for continuous readings
  • Double molded housing
  • Complete with pouch case and 9V battery
Temperaturë e gamës -50 - 1000 °C
Saktësi 1 %
Rezolucion optik
50:1
Orë e rikumbimit 0,5 ms
Emitim
Hyrje për sondë temperature
Jo
Rrezë laserike
Me dy pikë
Leximi
MAX
High/Low alarme
Po, i zëshëm dhe vizuel
Memori
Jo
Lidhje me kompjuter
Jo

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.