Zener Diode 1.3W

1.3W 39V
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MFR Part No: ZD 1.3W 39V
Zener Diodë, 39V, 1.3W, DO-41
0,15
(me TVSH): 0,02
Qnt. Shportë
DërgesaFalas>30€
w

Zener dioda është diodë e cilia lejon rrymën të kalojë në drejtimin përpara në të njëjtën mënyrë si një diodë ideale, por gjithashtu lejon rrymën që të kaloj në drejtimin të kundërt, kur tensioni është mbi një vlerë të caktuar të njohur si tensionit avari ose "tension zener ".
Zener diodat përdoren si referencë e tensionit dhe si rregullatorë te devijimit për rregullimin e tensionit në të gjithë qarqet e vogla. Kur i lidhur në paralel me një burim të tensionit të ndryshueshëm në mënyrë që ajo është i njëanshëm në anën e kundërt, një zener diodë tërhjek tension dhe arrin tension të kundërt. Nga kjo pikë e tutje, impedanca relativisht e ulët e diodës mban tension në të gjithë diodën në atë vlerë.

Ndarja sipas Tensionit 39 V
Max. Shperndarje të Energjisë
1.3 W
Paketa
DO-41

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.