Rele

PILZ PNOZX4
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Pilz
Rele, 4PDT, 24 VDC, 7 A, Mbajtëse
315
(me TVSH): 48,05
Qnt. Shportë
Dërgesa Falas
w

Emergency stop switchgear and safety gate monitor according to VDE 0113-1, 11/98, EN 60204-1, 12/97 and IEC 60204-1, 11/98 standards.

45mm P-97 housing, on standard rail, snap-on.
Relay output 3 N/O safety, 1 N/C aux. contact.
Low inrush current suitable for transistorised semi-conductor outputs from light barriers
Single/dual channel input operation with short-circuit detection.
Connection possibilities for EMERGENCY STOP switch safety gate limit switch start switch
45mm wide housing.
LED switching status indication for Channel 1 and 2 and power supply.
In accordance with EN 60204-1.
BG approval. UL, cUL Recognised.


Features:

  • Coil Voltage: 24VDC
  • Contact Configuration: 3PST-NO, SPST-NC
  • Product Range: PNOZ X4
  • Relay Mounting: DIN Rail
  • Contact Current: 8A
  • Relay Terminals: Screw
  • Contact Voltage AC Nom: 240V
  • Contact Voltage DC Nom: 24V
  • Contact Material: Silver Tin Oxide
  • IP Rating: IP20, IP40, IP54
No of Switches 4
Nr.i pinave 24
DC Tension 24 V
Rrymë maksimale 8 A
Dimensionet 87 x 45 x 121 mm
Pesha 245 g

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.