AND / OR Gate

CD4019.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
AND / OR Gate, CMOS Logic IC, 3 V to 18 V, DIP-16
0,69
(me TVSH): 0,05
Qnt. Shportë
DërgesaFalas>30€
w

Seria 4000 paraqit familja e qarqeve integrale që implementojnë funksione të ndryshme logjike duke përdorur CMOS (Complementary Metal–Oxide–Semiconductor) teknologjinë dhe ende përdoren.

Elementet nga seria 4000 e kanë parësinë me shpenzim më të vogël të energjisë, distancë më të madhe për tensionet pune (3V deri 15V) dhe dizajn më të thjesht të qarkut për shkak të faktorit të zmadhuar të degëzimit (fanout).

Megjithatë, shpejtesia e tyre më e vogël (rreth 1MHz, në krahasim me 10MHz në TTL qarqet bipolare) i kufizon aplikimet e tyre në statike ose në dizajne me shpejtesia të vogla.

Teknologji
CMOS
Funksioni
AND-OR
Strukturë
Quad (x4)
Shtëpizë
DIP
Numri i pineve
16
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.