Skip Navigation Links.

Kamerë Termike industriale

FLIR E53
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLIR

Kamer termike qe i perket kamerave te Serise-E nga Flir , e bere per perdorim ditore ne industri.Permban karakteristika te avancuara te imazheve termike , rezistent nga pluhuri IP54 , dhe rezisten nga hedhja ne lartesi deri 2m.

5.964,39
(me TVSH): 822,67
Qnt. Shportë
Nuk ka në stok
w

Flir Е53 is thermal Imaging camera belonging the E-series imagers intended for industrial use. As other E-models, it contains compact visual camera and option for additional lences. A digital zoom-in function is used  for in-detail image review and video recording and special thermal fusion function.

 

Features:

 • Large, 4" illuminated touchscreen LCD
 • Focal Plane Array detector with 240x180 pixels infrared resolution
 • Built-in visual camera with 5MP
 • Thermal fusion for blending with radiometric and visual images
 • Function MSX (Multi Spectral Dynamic Imaging)  for thermal image enhancement by showing numbers, labels and other key visual details that not normally apparent in a regular thermal image
 • Wide temperature range: -20°C to 650°C with accuracy ±2%
 • UltraMAX function for increasing image resolution by 4x when analyzing in Flir Tool+
 • Thermal Sensitivity (N.E.T.D): <0.03°C @ 30°C
 • Autofocus, laser assisted
 • Refresh rate: 30Hz
 • Support for wideangle and telephoto lenses
 • Measurement modes: 1 spotmeter
 • IR Window correction for transmission loss calculation when using IR window
 • Digital zoom 1-4x
 • WiFi connection, Bluetooth connection
 • Recording of radiometric and standard (MPEG/AVI) video
 • DisplayPort video out
 • SD Card memory slot
 • IP54 protection class

Set contents:

 • Thermal imager Е53
 • 2 x Li-Ion rechargeable batteries
 • Power supply
 • Additional 2-bay battery charger
 • Hand strap, lens cap
 • Memory card 8GB
 • FLIR Tools software for analysis of radiometric images
 • USB2.0 A to USB Type-C cable, 1 m
 • USB Type-C to HDMI adapter, standard specification UH311
 • USB Type-C to USB Type-C cable (USB2.0 standard),1.0 m
 • User manual
 • Hard carrying case
 • Options: Wide angle or telephoto lenses
Madhësi e displeit 4 ''
Temperaturë e gamës -20 - 650 °C
Ndjeshmëri termike (NETD) 30 mK
IR rezolucion (FPA size) 240 x 180 pix
Kënd hapësinor (FOV) 24 x 18 °
Rezolucioni hapësinor (IFOV) 0,9 mRad
Rezolucioni i fotos 5 Mpix
Saktësi 2 %
Shpejtësi e freskimit të imazhit 30 Hz
Min IR largësi e fokusit 50 cm
Tregimi i imazhit
Infra e kuqe e tërë
Fotografike e tërë
Foto në foto
Infra e kuqe e përzier dhe e shikueshme (blending)
Incizim i videos
MPEG4/AVI
Radiometrike
Video dalje
Po
Medium për incizim të imazheve
Kartelë memorike
Zmadhimi digjital 4 x
Korigjimi i emitimit
Po
Alarme ngjyrë
HOT
COLD
Isotherm
Kohëzgjatje e baterive 2,5 h
Mundësi për shtimin e thjerëzave
Kënd të gjerë
Kënd të ngushtë
Povrzuvanje_termokamera
USB
Bluetooth
Wi-Fi
Pesha 1.000 g
IP mbrojtje
IP54

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.