Skip Navigation Links.

Termometër pa kontakt

CEM DT-8806S
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Termometer pa koktakt per trup - i dizajnuar special per matjen e temperatures tek njeriu.

75,23
(me TVSH): 10,38
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

CEM DT-8806S is Non-Contact Forehead IR Thermometer is specially designed to take
the body temperature of a person regardless of room temperature. This thermometer can also be used to measure the temperature of a baby-bottle or bath, or room temperature bu the means of SURFACE TEMP function.

 

Features:

 • Precise non-contact measurements in accordance of the standard ASTM E1965-1998 (2003)
 • Selectable Body and Surface temperature measurements
 • Measuring range (Body Temp): 32.0 to 42.5°C
 • Measuring range (Surface Temp): 0 to 60°C
 • Accuracy: ±0.3°C
 • Measuring distance: 5-15cm
 • Set Alarm value
 • Memorization of the last 32 measurements
 • Automatic DataHold & AutoPowerOff
 • Automatic selection range and Display Resolution 0.1°C
 • Backlight display
 • Operating temperature: 10 to 40°C
 • Power: 2x1.5V AA batteries

Consisted of: Accessories: 2x1.5V“AAA”batteries, Carrying case and Gift box

 

Temperaturë e gamës 32 - 42.5 °C
Saktësi 1 %
Hyrje për sondë temperature
Jo
High/Low alarme
Po, i zëshëm dhe vizuel
Memori
Po
Lidhje me kompjuter
Jo
IP mbrojtje
Not defined

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.