Skip Navigation Links.

Tester për rezistencë të izolimit

FLUKE 1507
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Tester për rezistencë të izolimit me tension të ndryshueshëm në disa hapa, funksion që e bën këtë instrument zgjedhje të vërtetë për zbatime ku kërkohet instrument i thjeshtë me saktësi të lartë dhe me funksion të ndërtuar për llogaritje të parametrave në dielektrikun (DD, DAR).

597,4
(me TVSH): 82,4
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Fluke 1507 - Tester për rezistencë të izolimit me sondë matëse plotësuese që mundëson përdorim me një dorë të instrumentit.

Tensioni i ndyrushueshëm në disa hapa e bën zgjedhje të vërtetë për të gjithë zbatime ku kërkohet instrument të thjeshtë me saktësi të lartë.

 

Karakteristika:

  • Test tensione: 50V, 100V, 250V, 500V, 1000V
  • Sondë speciale me kontrollë nga largësi për matja të sigurshme
  • Zbrazje automatike e tensionit kapacitativ për shkak të sigurisë së madhe të shfrytëzuesit
  • Llogaritje automatike e indeksit të polarizimit dhe lidhje e apsorbimit dielektrike
  • Çaktivizim automatik
  • LCD displej i madh
  • Mundësi për matje të: tensionit, vazhdueshmërisë dhe rezistencës
  • Funksion pass/fail 

Kompleti përmban: TP165x sondë me kontrollë nga largësi, TL224 SureGrip test sonda silikoni, TP74 Lantern Tip test sonda, kapësa aligator dhe udhëzim për përdorim.

Distancë matëse 0.01 - 10000 MΩ
Rregullimi i test tensionit
po
Test tension maksimal 1.000 V
Saktësi i test tensionit 20 %
Saktësi e matjes 1,5 %
Test diagnostik (PI, DAR, DD)
po
Kategori e tensionit
CAT III 1000V
CAT IV 600V
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.