Skip Navigation Links.

Kallaj

TIN-ST10 100GR
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
STANNOL
MFR Part No: STANNOL 520529
Stannol Kallaj, 1mm, 100gr, Sn60/Pb40
5,02
(me TVSH): 0,69
Qnt. Shportë
Dërgesa Falas
w

STANNOL solder wire, member of the  HS10 series,  which  can be used for hand and robot soldering in electronics and electrical assembly, audio devices and telecommunication. Flux residues can remain on surfaces without cleaning.
If  cleaning  is  necessary  for  optical  or  technical  reasons,  it is  recommended  the  use  of  the  cleaner STANNOL Flux -Ex200B or STANNOL Flux-Ex 500

Features:

  • Alloy:Sn60/Pb40
  • Flux:HS 10
  • Proportion of flux:2.5 %
  • Filler wire diameter:1.00 mm
  • Weight:100 g
  • Melting point:  186 °C
Diametri 1 mm
Pesha 100 g
Përbërja
Sn: 60% / Pb: 40%
Flux 2,5 %
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.