Skip Navigation Links.

Kallaj

TIN-ST15 1000GR
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
STANNOL
MFR Part No: STANNOL 331036

Kallaj 1kg, ECOLOY TC alloy (Sn99/Cu1).

41,08
(me TVSH): 5,67
Qnt. Shportë
Nuk ka në stok
w

TIN-ST15-1000GR - lead free soldering bar Sn99Cu1, weight 1kg, triangular form, ECOLOY TC alloy.

As being a part of STANNOL®  ECOLOY  TSC  alloys, this bars are  designed  to  substitute  the  use  of  tin-lead  alloys  in  all  assembly  operations  of  electronics  manufacturing.  Where  lead  has  already  been  eliminated  from  PCBs  and  component  surfaces,  a  complete lead-free  process for manufacturing can be installed, using STANNOL® ECOLOY® TSC.

Some  adjustments  have  to  be  made  on  production  equipment,  e.g.  setting  of  temperature  profiles  in  the  reflow  equipment. The properties of the resulting solder joints will perform as well as tin/lead solder joints or even better in all respects.

Use of STANNOL® ECOLOY TSC alloys eliminate disposal of toxic lead containing waste and dross.

Përbërja
Sn: 99% / Cu: 1%
Pesha 1.000 g
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.