Kit PV Solar

CIR-PV E5K011
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
CIRCUTOR
Kit PV Solar për Vetë-Konsumim, 230VAC, 1.25KW
3.983,38
(me TVSH): 549,43
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Circutor KIT EFM-CDP 1,5-S - Complete solar PV system for residential buildings connected to the electricity distribution network. The principle of operation is based on the production of electricity from PV when they are exposed to sunlight. Further this energy is converted via the inverter 230VAC for use in the house. Excess energy produced is stored in batteries through a separate charge regulator user to protect the batteries from overcharging and overheating. The overall operation of the system is monitored by a special control Circutor CDP, whose purpose is to prevent the injection of produced energy in the electricity grid and to collect information about the power and energy consumption.
 
Features:

  • PV power: 1.25KW
  • Solar panels: 5
  • Power Inverter: 1500W
  • Inverter with the possibility of connection to the power grid (on grid)

Kit contents: 5 x photovoltaics, aluminum brackets for mounting, inverter, CDP control and surge protection.

Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.