Tester për Fijeve Optike

FITEL ID-H
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FITEL
Tester për Fijeve Optike, ID-H, Fitel
1.234,57
(me TVSH): 170,29
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

ID-H - Instrument për kontrollë të fijeve optike pa nevojën e ndërprerjes së kabllos optike. Parimi i punës është zbulim i dritës, që shpërndahet nga fije optike. I zbatuar për testim të kabllove që përdoren në aplikime ku nuk lejohet ndërpreje e trafikut (qendra të dhënshme, provajderë, operatorë telefonik etj.).

 

Karakteristika:

  • Gjatësia valore e sinjalit të cilit mund të identifikohet: (900-1700)nm
  • LCD displej me mundësi për shfaqje të fuqisë, gjendja e baterive dhe lloji i modulimit të sinjalit
  • LED indikasion për drejtimin e komunikimit
  • Distancë e madhe dinamike: (0-80)dBm
  • Interfeis univerzal për lidhje të fijës: (250um, 900um dhe 3mm)

Kompleti përmban: instrument, bateri, udhëzim për përdorim dhe çantë për mabjtje.

 

 

Paisje shtesë

Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.