Analizues i dridhjeve 810

FLUKE 810
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Analizues i avancuar i vibro-diagnozave i bere per analizimin komplet te dridhjeve dhe diagnostifikimin e sistemeve mekanike.

11.842,52
(me TVSH): 1.633,45
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Fluke 810 is the latest and most advanced vibration tester. It is designed for maintenance of industrial systems and it is capable for doing simple, rapid and effective identification and localisation of the most common mechanical failures (unbalanst (not) alignment, errors in the bearings, weakened mechanical connections – weakened links).

 

Features:

 • Application: engine, fans, gearboxes, clutch, axles, all types of pumps and compressors, chain of transmissions and/or belt (driving chain and/or belt).
 • Ability for the following diagnostic types:
 • Simple texture analysis
 • Analysis of the seriousness of failure (small, not to big, heavy or extreme damage)
 • Proposed options for repair (trobleshoot options)
 • Spectral display
 • Listing of the critical values
 • Large, iluminated 1/4 VGA TFT color display with 14.5cm (5.7 ") diagonal, and resolution of 320x240 pixels
 • One and three-axle revolution - counter (sensor)
 • Tahometer
 • USB connection to PC
 • 2GB internal memory and option for micro SD memory card;

Contents of set:

 • Fluke 810 vibration tester
 • 14.8V-2.55Ah liIon battery
 • Battery charger
 • Three - axle acceleration sensor with magnetic carrier and the mounting kit with adhesive and connecting cable
 • Tahometer with a bag
 • Program package VIEWER for processing the recorded data
 • Band - wearing overalls for the analyzer
 • Carrying bag for whole kit
 • Manual
   

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.