Analizator i energjisë dhe kualitetit të rrymës

FLUKE 434-II
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
FLUKE

Fluke 434 II Analizuesi i Energjisë është vegel mjaft ideale. Duke shfrytëzuar funksionin e ri  te kalkulimit te humbjeve të energjisë, 434 II mat koston fiskale e energjisë se humbur për shkak të kualitetit të dobët të energjisë.

6.327,63
(me TVSH): 872,78
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

The Fluke 434-II - Energy Analyzer is the ideal tool for energy logging. Utilizing the new Energy Loss Calculator function, the 434 II measures the fiscal cost of energy wasted due to poor power quality. This energy monetization capability allows you to identify the most energy-wasteful areas of your facility so you can determine potential energy saving solutions. Add basic power quality measurements to the package and you’re got yourself one powerful troubleshooting tool.

 

Features:

  • Energy loss calculator: Classic active and reactive power measurements, unbalance and harmonic power, are quantified to pinpoint the fiscal costs of energy losses.Troubleshoot real-time: Analyze the trends using the cursors and zoom tools
  • Measure all three phases and neutral: With included four flexible current probes with enhanced thin flex design to fit into the tightest places
  • Automatic Trending: Every measurement is always automatically recorded, without any set-up
  • Logger function: Configure for any test condition with memory for up to 600 parameters at user defined intervals
  • View graphs and generate reports: With included analysis software
  • Battery life: Seven hours operating time per charge on Li-ion battery pack
  • Warranty: 3 years

Set contents: Instrument, BC430 Power Adapter, International plug adapter set, BP290 (Single capacity Li-ion battery) 28 Wh (8 hours or more), TL430 Test lead and Alligator clip set, WC100 color coding clips and regional decals, i430flex-TF, 24 inch (61 cm) length, 4 flexible current probes, 8 GB SD card, PowerLog on CD (includes operator manuals in PDF format), USB cable A - Mini B, C1740 Soft Case.

 

Voltage inputs
4+1
Current inputs
4
Accuracy 0,2 %
Kategori e tensionit
CAT III 1000V
CAT IV 600V
Class
S
EN 50160
po
Harmonics
Deteksion i tranzienteve 10 µs
Logger funksion
Po
External memory
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.