EEPROM Memorje

24C08N.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MFR Part No: CAT24C08LI-G

EEPROM Memorje,

8K (1024x8), I2C-bus, DIP-8.

0,59
(me TVSH): 0,08
Qnt. Shportë
Dërgesa Falas
w

EEPROM stands for Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory and is a type of non-volatile memory used in computers and other electronic devices to store small amounts of data that must be saved when power is removed, e.g. calibration tables or device configuration.
EEPROMs are realized as arrays of floating-gate transistors.

Capacity
8K (1024x8) Bits
Interface
I2C Bus
Shtëpizë
DIP
Numri i pineve
8
Tensioni pune 4.5 - 5.5 V
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.