Amplifikator operacional

AD8041AN
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ANALOG DEVICES

Amplifikator operacional x1,

3-12V, 170MHz, 170V/µs, DIP8.

Rail-to-Rail

8,7
(me TVSH): 1,2
Qnt. Shportë
Dërgesa Falas
w

Operational amplifier (op-amp) is high-gain electronic voltage amplifier with a differential input and, usually, a single-ended output. In this configuration, an op-amp produces an output potential (relative to circuit ground) that is typically hundreds of thousands of times larger than the potential difference between its input terminals.

Strukturë
Single (x1)
Tensioni pune 3-12 V
Slew Rate 170 V/µs
Frequency 170 MHz
Shtëpizë
DIP
Numri i pineve 8
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.