Tiristore

X0403MF
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Tiristore, 600V, 2.5A, TO-202
0,98
(me TVSH): 0,14
Qnt. Shportë
Dërgesa Falas
w

Thyristor is a solid-state semiconductor device with four layers of alternating N and P-type material. They act as bistable switches, conducting when their gate receives a current trigger, and continue to conduct while they are forward biased (that is, while the voltage across the device is not reversed).

Max. Reverse Voltage 600 V
Max. Forward Current (If) 2,5 A
Gate trigger current 0,2 mA
Case
TO-202

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.