Varistor

VAR V20K300
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MFR Part No: JVR20N471K11PU5-L

Varistor 20mm, 300VAC, 470VDC.

0,4
(me TVSH): 0,06
Qnt. Shportë
Dërgesa Falas
w

Varistor is a resistor that changes resistance depending on the voltage. Commonly used to protect electronic circuits from surges. They are incorporated into the circuit in such a way that when activated they will take over the current created by the high voltage away from the sensitive components.

 

Specifications:

  • Diameter: 20mm
  • Max. AC Voltage: 300 V-AC
  • Max. DC voltage: 470 V-DC
AC Tension 300 V
DC Tension 470 V
Diametri 20 mm
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.