Invertor i fuqisë

HQ-INV150WU-12V
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HQ

Invertor i fuqise, nga 12V-DC ne 220V-AC, 150W.

39,87
(me TVSH): 5,5
Qnt. Shportë
Në stok
w

Inverter for 12V battery in cars and boats. It will invert the 12V-DC current to 230V-AC. With this device 230V equipment can be connected anywhere! The inverter is equipped with a very high peak output power. Furthermore this inverter is equipped with a USB connection. Sensitive devices with a USB cable, such as MP3 players and digital cameras can now be used everywhere.

Features:

 • Output power continue: 150W
 • Surge output power: 300W
 • Input: (10-15)V-DC
 • Output: 230V-AC
 • USB output: 5V
 • Output wave form: Modified sine wave
 • Output frequency: 50Hz
 • Stand by current: < 0.36A
 • Efficiency: 90%
 • Cooling: by air convection
 • Protections:
  • Output short circuit
  • Input polarity reverse (by fuse)
  • High DC input voltage
 • Battery low alarm: (10.5±0.5)V-DC
 • Battery low shutdown: (10±0.5)V-DC
 • Overtemperature: (60±5)°C
 • Overload Fuse: 15A
 • AC output: One Schuko socket
 • Dimensions: (130x85x190)mm
 • Weight: 430g
Tensioni hyrës 12 V-DC
Tensioni dalës 230 V
Frekuenca 50 Hz
Rryma e vazhdueshme 150 W
Fuqia maksimale 300 W
Lloji i USB koneksionit
USB A
Mbrojtja
Mbrojtja (siguresë) 15 A
Pesha 430 g
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.