Invertor i fuqisë

HQ-INV1KC/12V
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HQ

Invertor i fuqise, nga 12V-DC ne 220V-AC, 1000W i ndertuar me mbushes te baterive.

194,64
(me TVSH): 26,85
Qnt. Shportë
Në stok
w

Inverter for 12V battery of car and boat. It will invert the 12V-DC to 220V-AC. With this device 220V equipment can be connected anywhere! The inverter is equipped with a very high peak output power and has got the E-mark approval, which is obliged since October 2002. Futhermore, this inverter has got a built in battery charger. When a normal 230V-AC outlet socket is available, the chargerpart of the inverter can be used to fully charge a 12V battery.

Features:

 • Output power continue: 1000W
 • Surge output power: 2000W
 • Input: (10-15)V-DC
 • Output: 230V-AC
 • Output waveform: Modified sine wave
 • Output frequency: 50Hz
 • Stand by current: < 0.4A
 • Charging current: 3A
 • Efficiency: 90%
 • Cooling: By fan

Protections:

 • Output short
 • Input polarity reverse (by fuse)
 • High DC input voltage
 • Battery low alarm: (10.5 +/- 0.5)V-DC
 • Battery low shutdown: (10 +/- 0.5)V-DC
 • Overtemperature: 60 +/- 5 degrees Celsius
 • Overload
 • Fuse: 30A
 • AC output: 2 x Schuko socket
 • Dimensions: (380x210x85)mm
 • Weight: 4.8kg
Tensioni hyrës 12 V-DC
Tensioni dalës 230 V
Frekuenca 50 Hz
Rryma e vazhdueshme 1.000 W
Fuqia maksimale 2.000 W
Mbrojtja
Mbrojtja (siguresë) 30 A
Dimensionet 380x210x85 mm
Pesha 5.980 g
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.