Invertor i fuqisë

HQ-INV100U-12V
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HQ

Invertor i fuqise, nga 12V-DC ne 220V-AC, 100W.

34,39
(me TVSH): 4,74
Qnt. Shportë
Në stok
w

Modified sine wave inverter that converts 12V DC inputvoltage to 230V AC, making it possible to use 230V equipment everywhere.  The USB port that is included on this inverter makes it even more versatile.

Specification:

 • Input voltage: 10-15V DC
 • Input current full load: 15A
 • Input current standby: 0.25A
 • Output voltage: 230V AC
 • Output waveform: Modified sine wave
 • Output frequency: 50Hz
 • Output power continuously: 100W
 • Output power max. 30 minutes: 150W
 • Peak output power: 200W
 • Efficiency: 90%
 • Outputvoltage USB: 5V DC
 • Output current USB: 500mA
 • Low battery shutdown protection: at 9.5V (+/- 0.5V) DC
 • Thermal protection: at 60°C (+/-5°C)
 • Overload protection: yes
 • Output short circuit protection: yes
 • Too high input voltage protection: yes
 • Wrong battery polarity protection: yes (by fuse)
 • Fuse: 15A
 • Dimensions: Ø170x65mm
 • Weight: 390g
Tensioni hyrës 12 V-DC
Tensioni dalës 230 V
Frekuenca 50 Hz
Rryma e vazhdueshme 100 W
Fuqia maksimale 200 W
Lloji i USB koneksionit
USB A
Mbrojtja
Mbrojtja (siguresë) 15 A
Pesha 390 g
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.