Invertor i fuqisë

HQ-INV1KW/12V
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
HQ

Invertor i fuqise, nga 12V-DC ne 220V-AC, 1000W.

150,78
(me TVSH): 20,8
Qnt. Shportë
Pritet (fute në shportë që t'a dijsh kur arrinë)
w

Inverter for 12V battery in cars and boats. It will invert the 12V-DC current to 230V-AC. With this device 230V equipment can be connected anywhere! The inverter is equipped with a very high peak output power.

Features:

 • Output power continue: 1000W
 • Surge output power: 2400W
 • Input: (10-15)V-DC
 • Output: 230V-AC
 • Output wave form: Modified sine wave
 • Output frequency: 50Hz
 • Stand by current: < 0.4A
 • Efficiency: 90%
 • Cooling: by fan

Protections:

 • Output short circuit
 • Input polarity reverse (by fuse)
 • High DC input voltage
 • Battery low alarm: (10.5±0.5)V-DC
 • Battery low shutdown: (10±0.5)V-DC
 • Overtemperature: (60±5)°C
 • Overload Fuse
 • AC output: Two Schuko socket
 • Dimensions: (310x210x85)mm
 • Weight: 3.3kg
Tensioni hyrës 12 V-DC
Tensioni dalës 230 V
Frekuenca 50 Hz
Rryma e vazhdueshme 1.000 W
Fuqia maksimale 2.400 W
Mbrojtja
Dimensionet 310x210x85 mm
Pesha 4.140 g
Paisje shtesë

Produktet e ngjajshme
Fokusimi është në konsumatorinDuam të sigurohemi që konsumatori të jetë në qender të vëmendjes.   Mbështetje teknike pa pagesëNëse diqka nuk shkon siq duhet, ne do të gatshëm me dëshirë të ju ndihmomjë!   Zgjedhje e madhe ne ju ofrojm te gjitha brendet botrore, duke përfshire Fluke, Mikroelektronika, Knipex dhe Logitech.   Dergese Opsione fleksibile, duke përfshirë edhe transportin deri tek dera.